Kino

Jesienne “Kino w szpilkach” | maraton filmowy

Sokołów Pt. 17.11.2023 09:45:10
17
lis 2023

Sokołowski Ośrodek Kultury i Kino „Sokół” zapraszają w sobotę 25 listopada o godz. 19:00 na jesienny maraton filmowy “Kino w szpilkach”.

To niebanalny pomysł na spędzenie wieczoru. Jeśli potrzebujesz relaksu oraz oderwania się od codziennych obowiązków, to nasz maraton jest idealną propozycją!
Zabierz ze sobą przyjaciółkę, mamę, siostrę, córkę i rozerwijcie się w Kinie Sokół w fantastycznej filmowej atmosferze i w świetnym towarzystwie innych pań. Dobra zabawa gwarantowana!

w programie:
- dwa filmy: komedia “Klub cudownych kobiet” oraz romans “Kochanica króla Jeanne du Barry”
- konkursy z atrakcyjnymi nagrodami
- barek z przekąskami i napojami
- stoiska ekspertów od zdrowia i urody
bilety:
cena: 60 zł
sprzedaż w kasie kina (czwartek-niedziela 14:30-21:00) oraz online 24h: https://sok.systembiletowy.pl/index.php/repertoire.html?id=5504

Klub cudownych kobiet


Podnosząca na duchu komedia o tym, że prawdziwe cuda zdarzają się w najmniej oczekiwanych okolicznościach.
Lata sześćdziesiąte XX wieku. Trzy kobiety z robotniczej dzielnicy Dublina – Lily (Maggie Smith), Eileen (Kathy Bates) i Dolly (Agnes O’Casey), pragną odbyć pielgrzymkę do słynnego francuskiego sanktuarium w Lourdes. Dzięki parafialnemu konkursowi talentów mogą wreszcie zrealizować to marzenie. Gdy ruszają w podróż, dołącza do nich mocno sceptyczna Chrissie (Laura Linney), która pod urokiem osobistym i pewnością siebie ukrywa zgorzknienie. Po drodze ożywają dawne urazy, zmuszając uczestniczki wyprawy do konfrontacji z bolesną przeszłością. Czy przyjaźń i współczucie przyniosą uzdrawiający efekt?
reżyseria: Thaddeus O’Sullivan
gatunek filmu: komedia
ograniczenie wiekowe: 15+
długość: 1,30′

Kochanica króla Jeanne du Barry


„Kochanica króla Jeanne du Barry”, która otworzyła ostatni festiwal w Cannes, to jeden z najdroższych, ale i najgorętszych francuskich filmów roku. W tej kostiumowej superprodukcji, nakręconej we wnętrzach i plenerach Wersalu, w wielkim stylu na ekran powraca Johnny Depp w roli Ludwika XV.

Depp tworzy jedną z najbardziej przejmujących i wyrazistych ról w swojej karierze. Partneruje mu wcielająca się w postać tytułowej kochanicy aktorka i reżyserka Maïwenn. Pełna wizualnego przepychu, pieszcząca oczy „Kochanica króla” to opowieść o sztuce uwodzenia, dworskim skandalu i pełnej przeszkód drodze na szczyt. Oraz o kobiecie, która wbrew pochodzeniu i otaczającym ją wrogom ośmiela się sięgnąć po władzę i miłość.

Oparta na faktach historia kochanki francuskiego króla przedstawia losy Jeanne Vaubernier, młodej, ambitnej kobiety z nizin społecznych, która śmiało używa swojej inteligencji i urody, by wspinać się po szczeblach dworskiej hierarchii. Droga z paryskiej ulicy do Wersalu wiedzie przez liczne upokorzenia, przeszkody, groźby i intrygi. „Kochanica króla Jeanne du Barry” podąża więc za bohaterką przez dramat obyczajowy, satyrę na elity i komedię dworskich pomyłek, nie waha się też sięgać po najdotkliwsze w Wersalu narzędzie towarzyskiej zbrodni: ostrą jak gilotyna ironię.

reżyseria: Maiwenn
gatunek filmu: romans | kostiumowy
ograniczenie wiekowe: 15+
długość: 1,50′


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Paweł Kryszczuk

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.