Sokołów

30-lecie Caritas Diecezji Drohiczyńskiej: Święto Seniorów

07
kwi 2024

W sobotę, 6 kwietnia w Sokołowie Podlaskim, Caritas Diecezji Drohiczyńskiej w ramach obchodów 30-lecia celebrowała Święto Seniorów. To wyjątkowe spotkanie zgromadziło seniorów z całej diecezji oraz licznych gości, w tym biskupa drohiczyńskiego Piotra Sawczuka, bpa Antoniego Dydycza, lokalne władze oraz wolontariuszy i pracowników Caritas. Całość rozpoczęła się uroczystą Mszą świętą w kościele Parafii Miłosierdzia Bożego w Sokołowie Podlaskim.

Nabożeństwo było nie tylko czasem modlitwy, ale również okazją do przekazania wdzięczności Bogu za 30 lat istnienia Caritas Diecezji Drohiczyńskiej powołanej dekretem bpa Antoniego Pacyfika Dydycza, by służyła osobom potrzebującym, by świadczyła miłosierdzie i stała się widzialnym znakiem miłości.

Sobotnie dziękczynienie było także modlitwą o dalsze błogosławieństwo w dziełach miłosierdzia. Szczególne podziękowania zostały złożone Seniorom, którzy są prawdziwymi świadkami Chrystusa w swoich rodzinach, przekazując wiarę i ogrom miłości. Dźwigają niejednokrotnie ciężar choroby i samotności, dlatego tego dnia i przez ostatnie 30 lat, Caritas Diecezji Drohiczyńskiej niosło nadzieję właśnie seniorom, rodzicom, babciom i dziadkom.

Wspaniały przykład wiary niosą Męczennicy Podlascy, którzy za wiarę oddali życie 150 lat temu, ucząc wszystkich ofiary, poświęcenia, pełni miłości – uczą nas jaka ma być Caritas – miłość miłosierna.

W czasie Mszy św. wniesiono relikwie Męczenników Podlaskich z Pratulina, które następnie zostaną umieszczone w kaplicy Domu Miłosierdzia. Będą orędownikami we wszystkich sprawach, które są trudne, które wymagają poświęcenia w codziennej działalności Caritas.

Po zakończeniu Mszy św. nastąpił wyjątkowy moment - koncert „Śpiewającej Rodziny Kaczmarków” w składzie:
- Iwona Kaczmarek – sopran (mama),
- Piotr Kaczmarek – tenor (tata),
- Wojciech Kaczmarek – baryton (syn),
- Adam Kaczmarek – baryton (syn).

Ich muzyka nie tylko uświetniła liturgię, ale także napełniła serca zebranych radością i wzruszeniem. Dźwięki pięknej muzyki towarzyszyły zgromadzonym przez całe wydarzenie.

Uroczystość kontynuowano w Domu Miłosierdzia im. Jana Pawła II w Sokołowie Podlaskim, gdzie odbył się uroczysty obiad. To było nie tylko pożywienie dla ciała, ale także okazja do dzielenia się wspomnieniami i doświadczeniami. Atmosfera była nacechowana serdecznymi rozmowami i uśmiechami.

Na zakończenie każdy z seniorów otrzymał pamiątkowy upominek, symboliczny gest wdzięczności i szacunku. To małe prezenty, choć materialnie skromne, niosły w sobie ogromne znaczenie - dowód na to, że są ważni i doceniani.

Święto Seniorów w ramach 30-lecia Caritas Diecezji Drohiczyńskiej było nie tylko okazją do wspólnej celebracji, ale także momentem refleksji nad rolą opieki nad seniorami w społeczeństwie. To także czas, by podziękować tym, którzy nieustannie angażują się w pomoc potrzebującym. Niech ta uroczystość będzie impulsem do dalszych działań na rzecz godnego życia dla wszystkich seniorów.


Inf. Pras.

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.