Sokołów

Drohiczyn, tu wszystko się zaczęło. Wspomnienia Jolanty Celińskiej z wizyty Jana Pawła II w Drohiczynie

10
cze 2024

„Drohiczyn, tu wszystko się zaczęło” - tak swoje wspomnienia z wizyty Jana Pawła II w Drohiczynie zatytułowała pani Jolanta Celińska z Sokołowa Podlaskiego, zdobywczyni pierwszego miejsca w konkursie „Moje wspomnienie z wizyty Jana Pawła II w Drohiczynie”. Organizatorem konkursu był Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Drohiczynie we współpracy z Diecezją Drohiczyńską i Stowarzyszeniem „Podlaskie Dziedzictwo Kultury”. Konkurs patronatem honorowym objęli: Biskup Drohiczyński Piotr Sawczuk, Poseł na Sejm RP Maria Koc i Burmistrz Drohiczyna Wojciech Borzym. Katolickie Radio Podlasie i portal podlasie24.pl objęły tę inicjatywę patronatem medialnym.

Poprzez organizację tego konkursu upamiętniono 25. rocznicę wizyty apostolskiej św. Jana Pawła II w Drohiczynie 10 czerwca 1999 r. Inicjatywa ta służyła też rozwijaniu postaw społecznych, kulturowych i religijnych poprzez pogłębienie wiedzy o jednym z największych Polaków w naszej historii, św. Janie Pawle II. Konkurs miał też skłaniać do autorefleksji nad istotnymi wartościami w życiu człowieka oraz inspirować młodzież i dorosłych do twórczej aktywności przez rozwijania talentów artystycznych.
Uczestnicy konkursu przesyłali wspomnienia z wizyty apostolskiej św. Jana Pawła II w Drohiczynie 10 czerwca 1999 r. mogły być to wspomnienia uczestnika spotkania albo przekaz pielęgnowany w rodzinie lub lokalnej społeczności. Do konkursu przyjmowano też fotografie. Prace konkursowe oceniało Jury w składzie ks. Łukasz Borzęcki – prefekt Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie, ks. Wiesław Niemyjski – proboszcz parafii katedralnej w Drohiczynie, Anna Jarocka – MGOK w Drohiczynie.

Przyznano trzy wyróżnienia, które otrzymali: Grażyna Putkowska, ks. Mieczysław Rzepniewski, ks. Ryszard Nicpoń. Pierwsze miejsce zdobyła Jolanta Celińska.
Autorzy najciekawszych prac zostali nagrodzeni, a wyróżnione prace konkursowe są prezentowane w ramach plenerowej wystawy pokonkursowej w parku miejskim w Drohiczynie oraz w wybranych parafiach i ośrodkach kultury. Nagrodą główną jest voucher do wykorzystania na pielgrzymkę śladami Jana Pawła II.

8 czerwca w Drohiczynie podczas diecezjalnych obchodów rocznicy wizyty Ojca Świętego podsumowano konkurs, ogłoszono wyniki i wręczono nagrody.

Tuż po ogłoszeniu wyników z Jolantą Celińską, zwyciężczynią konkursu rozmawiała Agnieszka Bolewska-Iwaniuk.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.