Sokołów

Moje Miasto Sokołów

Kultura Wt. 07.05.2024 11:00:21
07
maj 2024

W poniedziałek, 6 maja w Galerii DOM w Sokołowskim Ośrodku Kultury odbył się wernisaż wystawy prac Grupy Plastycznej “W drodze” pt. “Moje miasto Sokołów”. Na wystawę składają się prace 13 lokalnych artystów: malarstwo, rysunek, fotografia i rzeźba.

"Jubileusz 600-lecia nadania Sokołowowi praw miejskich jest okazją do snucia rozmaitych - także artystycznych - opowieści o tym, co tu było i co jest dzisiaj.
Jedną z takich narracji jest niniejsza wystawa w Galerii DOM Sokołowskiego Ośrodka Kultury pt. „Moje miasto - Sokołów” stworzona przez członków Grupy Plastycznej „W Drodze”. Spojrzenie na obecny obraz miasta jest jednocześnie poszukiwaniem ocalałych śladów przeszłości - śladów cennych, bo nielicznych i niejednokrotnie będących świadkami prawdziwej martyrologii. To próba poszukiwania tego, co piękne, niepowszednie, inspirujące w sokołowskiej współczesności.

Wielu przechodniów być może powie: w tym mieście nie ma nic ciekawego! A jednak oko wrażliwe szybko znajdzie dowody, że jest inaczej, że choć wiele „smaczków” tego grodu nam spowszedniało, to - po choćby chwilowym zatrzymaniu, przemyśleniu - stanowią one źródło miłych wewnętrznych przeżyć estetycznych, intelektualnych, emocjonalnych…" Marcin Celiński dyrektor Sokołowskiego Ośrodka Kultury.

"Miasto pełne historii ludzkich, pełne zdarzeń, tych pięknych, tych trudnych i tych jakże trudnych i tych jakże pięknych. Pełne pragnień i tęsknot, pełne wspomnień i mijającego czasu. Zatrzymane w pamięci, w obrazach, na zdjęciach, w wyobraźni w przestrzeni. Zapraszamy" Joanna Błońska kurator wystawy.

W wystawie biorą udział:

Adam Borowy
Piotr Daniluk
Marta Gregorczuk
Teresa Kondracka
Andrzej Kublik
Magdalena Kwasik
Piotr Marciniak
Elżbieta Miłobędzka
Andrzej Radziszewski
Elżbieta Radziszewska
Łukasz Sobkowiak
Anna Wrzosek
Joanna Błońska – kurator wystawy.

Wernisaż muzycznie uświetniła Anna Maria Maliszewska w towarzystwie Kamili i Marty Dąbrowskich.

Ekspozycja będzie czynna do 9 czerwca.

Wstęp wolny. Zapraszamy!


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Paweł Kryszczuk

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.