Sokołów

Spotkanie autorskie z Adamem Stawickim w sokołowskiej bibliotece

Kultura Pon. 22.04.2024 14:32:37
22
kwi 2024

W piątek, 19 kwietnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sokołowie Podlaskim odbyło się spotkanie autorskie z Adamem Stawickim - politologiem, dziennikarzem i urzędnikiem samorządowy, a od niedawna debiutującym pisarzem.

Jego pierwsza książka „Mrok Północy” to niezwykła podróż w czasie, która przenosi czytelnika do kresów dawnej Rzeczypospolitej, gdzie bohaterowie bronią kraju przed atakami szwedzkich wojsk. Świat przedstawiony w książce jest pełen niebezpieczeństw, intryg i szermierczych pojedynków. Jest w nim jednak miejsce także na miłość, czułość i piękno. Autor w niezwykle przekonujący sposób ożywia postacie historyczne, przenosząc nas niemal pięćdziesiąt lat przed wydarzenia opisane w klasycznej Trylogii Henryka Sienkiewicza. Już od pierwszych stron czytelnik zostaje wciągnięty w świat epickich przygód i bohaterskich czynów młodych rycerzy: Onufrego Zagłoby i Jerzego Wołodyjowskiego.

Autor podczas spotkania przybliżył uczestnikom tło historyczne powieści. Powiedział także co było inspiracją do napisania prequela Trylogii Sienkiewiczowskiej. Stawicki zdradził również, że druga część ukaże się na rynku wydawniczym już we wrześniu tego roku.

Spotkanie było niezwykle ciekawe i inspirujące, czego dowodem była długa kolejka chętnych do kupienia książki i zdobycia autografu autora.


Inf. MBP

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.