Sokołów

Zubek & Pentz Piazzolla Duo w Sokołowie Podlaskim

Kultura Pt. 19.04.2024 13:08:01
19
kwi 2024

W środę, 17 kwietnia w Galeria DOM w Sokołowskim Ośrodku Kultury odbył się wspaniały koncert, w ramach Swing Club na Mazowszu, “Zubek & Pentz Piazzolla Duo”.

Zubek & Pentz Piazzolla Duo to nazwa projektu, tworzonego przez dwóch młodych muzyków – wokalistę Piotra Zubka i gitarzystę Janka Pentza. Panowie, mimo młodych lat, mają za sobą występy na największych polskich oraz zagranicznych scenach muzycznych. Teraz połączyli siły w niezwykłym repertuarze autorstwa Astora Piazzolli.

Piotr Zubek i Janek Pentz odkryli na nowo zapomniane pieśni tego argentyńskiego kompozytora, wirtuoza bandoneonu, pioniera nuevo tango. Nowatorskie, współczesne aranżacje łączą w sobie finezję jazzowej improwizacji wokalnej z unikalnym brzmieniem akustycznej gitary fingerstyle.

Koncert był spotkaniem pozornie nieznanych sobie kultur oraz naświetleniem splecionych dziejów Polski i Argentyny.

Było to także spotkanie z artystami, którzy egzotyczny materiał muzyczny wzbogacili własną słowiańską wrażliwością, często bawiąc się dźwiękiem, improwizując, “puszczając oko” do publiczności. Koncert wypełniony był nie tylko dźwiękiem, ale także narracją o redaktorskiej precyzji, anegdotą, żartem.

Publiczność mogła wysłuchać całość programu z albumu duetu Zubek & Pentz Piazzolla Duo oraz swoje kompozycje w języku polskim, solowe gitarowe kompozycje Janka Pentza w stylistyce fingerstyle a także autorskie poetyckie utwory na głos i fortepian w wykonaniu Piotra Zubka.

W 2024 roku Mazowiecki Instytut Kultury prezentuje dziewiątą edycję cyklu „Swing Club na Mazowszu”. Program cyklu jest zróżnicowany stylistycznie ─ od jazzu tradycyjnego, poprzez swing, do bardziej współczesnych form jazzowych.

Sokołowski Ośrodek Kultury należy do grona stałych partnerów Mazowieckiego Instytutu Kultury w realizacji tego projektu. W tym roku w Sokołowie Podlaskim planowane są 3 koncerty.

Koncert Zubek & Pentz Piazzolla Duo zainaugurował tegoroczną edycję z cyklu „Swing Club na Mazowszu” w Sokołowskim Ośrodku Kultury.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Paweł Kryszczuk

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.