Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze w Sokołowie Podlaskim

Region Pt. 08.09.2023 13:29:28
08
wrz 2023

3 września na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sokołowie Podlaskim odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze OSP.

Rozegrane zostały w dwóch konkurencjach: sztafeta pożarnicza 7 x 50 m z przeszkodami oraz ćwiczenie bojowe. Do sportowej rywalizacji przystąpiło 10 męskich i 9 kobiecych najlepszych drużyn OSP z terenu powiatu sokołowskiego wyłonionych na zawodach szczebla gminnego.

Klasyfikacja generalna czołowych miejsc w kategorii A (mężczyźni):

1. miejsce OSP Nieciecz z łącznym wynikiem 91,68 pkt.
2. miejsce OSP Rytele Święckie z wynikiem łącznym 92,00 pkt.
3. miejsce OSP Kostki z wynikiem łącznym 95,84 pkt.
Klasyfikacja generalna czołowych miejsc w kategorii C (kobiety):
1. miejsce OSP Stary Ratyniec z łącznym wynikiem 105,18 pkt.
2. miejsce OSP Mursy z wynikiem łącznym 105,56 pkt.
3. miejsce OSP Dzierzby z wynikiem łącznym 120,73 pkt.

W zawodach ponadto udział wzięły drużyny z następujących jednostek OSP:

- w grupie „A”: Bielany, Cukrownia, Dzierzby, Rytele Wszołki, Stary Ratyniec, Szkopy, Telaki.
- w grupie „C”: Chądzyń, Jabłonna Lacka, Nieciecz, Suchodół, Trebień, Wieska.
Startujące drużyny uhonorowano pamiątkowymi dyplomami, a najlepsi otrzymali: puchary i vouchery na zakup sprzętu pożarniczego, które zostały ufundowane m. in. przez powiat Sokołowski.

Wręczenia nagród i dyplomów dokonali:

- dh Wojciech Wicherski - Prezes Zarządu OP ZOSP RP,

- Komendant Powiatowy PSP – st. bryg. Paweł Dmowski,

- samorządowcy z miast i gmin z powiatu sokołowskiego.

Tydzień później 10 września odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, w których rywalizowała młodzież należąca do jednostek OSP z terenu powiatu sokołowskiego (łącznie 7 drużyn, w tym jedna dziewczęca). Zawody rozegrane zostały w konkurencjach: rozwinięcie bojowej i bieg sztafetowy 400 m z przeszkodami.

Klasyfikacja generalna czołowych miejsc w kategorii chłopięcych drużyn pożarniczych:

1.miejsce OSP MDP Szkopy z wynikiem łącznym 1012,61 pkt.

2.miejsce OSP MDP Suchodół z wynikiem łącznym 996,95 pkt.

3. miejsce OSP MDP Wojewódki Dolne z wynikiem łącznym 974,78 pkt.

W kategorii dziewcząt drużyn pożarniczych w klasyfikacji generalnej zwyciężyła OSP MDP Nieciecz z wynikiem łącznym 983,19 pkt.

W zawodach udział wzięły ponadto drużyny z następujących jednostek OSP w grupie chłopięcych drużyn pożarniczych MDP:„Cukrownia” Sokołów Podlaski, Jabłonna Lacka, Nieciecz. Drużyny młodzieżowe uhonorowano pamiątkowymi pucharami i dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi, które wręczyła m. in. starosta Elżbieta Sadowska, ufundowanymi przez sponsorów, w tym powiat Sokołowski, z którego budżetu dofinansowane zostały powyższe przedsięwzięcia.

Zawody Drużyn Pożarniczych Dorosłych oraz Młodzieży zostały zorganizowane przez: Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej, Oddział Powiatowy Związków Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Sokołowie Podlaskim, Powiat Sokołowski i Miasto Sokołów Podlaski.

Przebieg rywalizacji w zmaganiach dorosłych oraz młodzieży oceniała komisja sędziowska powołana przez st. bryg. Pawła Dmowskiego - Komendanta Powiatowego PSP w Sokołowie Podlaskim, pod przewodnictwem st. bryg. Sławomira Lipki.