Sokołów

Stosował przemoc wobec rodziców. Został zatrzymany przez sokołowskich policjantów

Region Wt. 14.05.2024 16:38:00
14
maj 2024

49-latek stosował przemoc fizyczną i psychiczną wobec swoich rodziców. Został zatrzymany przez sokołowskich policjantów, a po usłyszeniu zarzutu zastosowano wobec niego dozór policyjny oraz zakaz zbliżania się do rodziców.

9 maja około godz. 17.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim otrzymał zgłoszenie dotyczące awantury domowej. Na miejscu policjanci zastali małżeństwo w podeszłym wieku, z których relacji wynikało, że ich 49-letni syn wszczął awanturę domową. Mężczyzna miał stosować przemoc psychiczną i fizyczną wobec rodziców. Pokrzywdzeni posiadali widoczne ślady świadczące o stosowaniu wobec nich przemocy fizycznej. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. W sprawie zostało wszczęte śledztwo, a mężczyzna usłyszał zarzuty znęcania się. Teraz grozi mu do 8 lat więzienia. Decyzją Prokuratora Rejonowego w Sokołowie Podlaskim wobec 49-latka zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, a także zakaz zbliżania się i kontaktowania z 88-latkiem i 86-latką. Rodzina będzie objęta stałym nadzorem dzielnicowego.

Pamiętaj! Jeśli posiadasz informacje o osobie, która doznaje przemocy, a która z różnych powodów nie zgłasza tego odpowiednim służbom – reaguj! Nie bądź obojętny! Dzięki temu pomożesz organom egzekwującym prawo na działanie i wdrożenie odpowiedniej pomocy osobie pokrzywdzonej.

st. sierż. Aleksandra Borowska

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.