Awans MPKK do półfinału po trzecim meczu

Sport Czw. 27.04.2023 14:36:55
27
kwi 2023

MPKK Sokołów SA Sokołów Podlaski podejmował u siebie AZS Politechnikę Koronę Kraków. Był to trzeci mecz ćwierćfinałowy w ramach 1.Ligi koszykówki kobiet. Spotkanie odbyło się 26 kwietnia, w hali przy ulicy Skłodowskiej-Curie. Starcie było decydujące w kontekście awansu do półfinału.

Sokołowianki świetnie weszły w mecz. Dzięki dobrej skuteczności Kingi Dzierbickiej, w pierwszych minutach wyszły na prowadzenie 9:0. W dalszej części kwarty gospodynie cały czas powiększały przewagę punktową. Korona słabo prezentowała się pod koszem, natomiast Sokołów rzadko się mylił. Ciężar zdobywania oczek dla MPKK wzięły na siebie Dzierbicka i Kiuliak. Zaowocowało to wynikiem 30:11.

Początek kolejnej odsłony był lekkim zrywem przyjezdnych. Zdobyły one siedem punktów, a koszykarki z Sokołowa tylko dwa. Potem nastąpił chwilowy festiwal nieskuteczności z obu stron. Impas przerwała Karolina Zieniewska celną „trójką”. Miejscowe zawodniczki do końca pierwszej połowy przycisnęły swoje rywalki pozwoliły im na oddanie zaledwie jednego celnego rzutu. Należy zaznaczyć, że był to rzut osobisty. Przez blisko osiem minut Politechnika nie była w stanie zdobyć punktów z gry.

Druga połowa rozpoczęła się przy stanie 51:19. Ponownie z początku to krakowianki prezentowały się lepiej. Rzutem za trzy punkty rozpoczęła wszystko Natalia Ławicka, a później serię trzech celnych trafień zaliczyła Weronika Woźniak. Potem spotkanie się wyrównało. W drużynie MPKK na tle innych zawodniczek wyróżniały się środkowe oraz rozgrywająca. Mimo, iż gra toczyła się punkt za punkt to rezultat meczu był już przesądzony. Przed ostatnią kwartą na tablicy wyników widniał stan 69:40.

Ostatni akt był już w zasadzie formalnością. Trener Mariusz Świerk często zmieniał koszykarki i dawał szansę zmienniczkom. Punkty zdobywały dzięki temu Aleksandra Dec, czy Klaudia Gołębiewska. Gospodarze byli w tej odsłonie minimalnie lepsi od drużyny z Małopolski. Mecz skończył się wynikiem 85:53.

MPKK Sokołów Podlaski SA wygrywa trzeci mecz ćwierćfinałowy i cały czas walczy o mistrzostwo ligi oraz prawo do gry w najwyższej klasie rozgrywkowej. Następne spotkanie sokołowianki rozegrają z MUKS Poznań. Mecz odbędzie się 30 kwietnia, o godzinie 19:00. Miejscem starcia będzie hala przy ulicy Skłodowskiej-Curie w Sokołowie Podlaskim

Po meczu kilka słów na temat przebiegu spotkania powiedział trener Mariusz Świerk.

MPKK Sokołów SA Sokołów Podlaski vs AZS Politechnika Korona Kraków 85:53 (30:11, 21:8, 18:21, 16:13)

MPKK Sokołów Podlaski skład: 4.Klaudia Gołębiewska 4, 6.Wiktoria Kobylińska 0, 7.Kamila Płatek 0, 8.Wiktoria Jastrzębska 4, 9.Natalia Pietrzak 0, 10.Karolina Zieniewska 10, 12.Viyaleta Kiuliak 23, 13.Kinga Dzierbicka 20, 14.Jastina Kosalewicz 18, 15.Żaneta Szczęśniak 0, 16.Aleksandra Dec 2, 17.Aleksandra Iwaniuk 4