Brak skuteczności w Łomiankach

Sport Czw. 23.03.2023 08:13:03
23
mar 2023

Na kolejne spotkanie 25 kolejki 1.Ligi, koszykarki z Sokołowa udały się do podwarszawskich Łomianek. Mecz pomiędzy SMS PZKosz Łomianki a MPKK Sokołów SA Sokołów Podlaski odbył się 22 marca w hali przy ulicy Staszica. Lider z Sokołowa był wyraźnym faworytem spotkania.

Pierwsze punkty po minucie gry rzucił zespół gospodarzy. Joanna Adamczuk oddała celny rzut z wyskoku i trafiła dwójkę, chwilę potem ponownie powiększyła przewagę wykorzystując rzut osobisty. Sokołowianki grały bardzo nieskutecznie. Mimo obecności pod koszem rywalek oraz prób sprzed 7 metra nie potrafiły skierować piłki między obręcz kosza. MPKK przegrywał 9:14. Kolejna kwarta wyglądała trochę lepiej w wykonaniu faworytek, jednak sam mecz nie prezentował się dobrze. Koszykarki po obu stronach popełniały wiele błędów. Najlepiej w zespole gości prezentowała się Jastina Kosalewicz. Chwilę po wejściu na boisko celnym rzutem doprowadziła do remisu, a potem jej punkty pozwoliły uzyskać minimalne prowadzenie przy zejściu na przerwę. Wynik meczu był bardzo niski 22:23.

Druga połowa meczu to katastrofalna skuteczność zawodniczek z Sokołowa. Brakowało czegoś w każdym aspekcie gry, mimo że SMS nie postawił wygórowanych wymagań. Zbyt agresywna gra w obronie oraz brak celności kluczowych zawodniczek przełożyło się na zaledwie 7 punktową zdobycz w 3 kwarcie. Ostatni akt meczu był już tylko potwierdzeniem bezradności zespołu gości. Uczennice ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego nie oddały prowadzenia i zeprezentowały się dobrze jako drużyna. Do zwycięstwa zespół zaprowadziły trójki Karoliny Ułan oraz Klaudii Węcłaś. Spotkanie zakończyło się wynikiem 58:40

Mimo wygranej drużyny z Łomianek, należy podkreślić że MPKK przegrał spotkanie z powodu braku skuteczności pod koszem. W spotkaniu zawiodły liderki zespołu. Zazwyczaj skuteczna z linii 7 metra Kinga Dzierbicka nic nie trafiła, a Viyaleta Kiuliak zaliczyła tylko jedną dobrą próbę z gry.

MPKK Sokołów SA Sokołów Podlaski cały czas pozostaje liderem 1.Ligi Kobiet. Do rozegrania sokołowiankom pozostało jedno spotkanie w sezonie zasadniczym. W meczu 26 marca na własnej hali podejmować będą ŁKS KK Łódź.

Trener Mariusz Świerk nie ukrywał, że jego zawodniczki tego dnia zagrały słabo:. Więcej w wypowiedzi szkoleniowca:

SMS PZKosz Łomianki vs MPKK Sokołów SA Sokołów Podlaski 58:40 (14:9, 8:14, 17:7, 19:10)

MPKK skład: 4.Klaudia Gołębiewska 0, 7.Kamila Płatek 4, 8.Wiktoria Jastrzębska 7, 9.Natalia Pietrzak 2, 10 .Karolina Zieniewska 5, 12.Viyaleta Kiuliak 4, 13.Kinga Dzierbicka 4, 14.Jastina Kosalewicz 11, 15.Żaneta Szczęśniak 2, 16.Aleksandra Dec 0, 17.Aleksandra Iwaniuk 1