MPKK przechodzi do następnego etapu rozgrywek

Sport Czw. 06.04.2023 13:50:24
06
kwi 2023

Zawodniczki MPKK Sokołów SA Sokołów Podlaski wczoraj na wyjeździe rozegrały mecz z AZS Uniwersytet Gdański. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 18:30 w hali przy ulicy Kołobrzeskiej. Mecz był rewanżem granym w ramach pierwszego etapu strefy play-off 1.Ligi koszykarek. W poprzednim spotkaniu wygrały sokołowianki 77:48.

Przez pierwszą minutę żadna drużyna nie mogła zdobyć punktu. Zrobiła to dopiero kapitan gości Jastina Kosalewicz, która celnym rzutem trafiła dwójkę. MPKK ponownie jak w pierwszym starciu chciał zbudować szybko przewagę. Przyjezdne prowadziły już 0:8. AZS co prawda obudził się w drugiej części kwarty, jednak przegrał 7:14.

Za sprawą Żanety Szcześniak oraz Kingi Dzierbickiej koszykarki z Podlasia dobrze otworzyły następną część meczu. Zespoły nie ryzykowały i brak było podejmowania prób rzutów za trzy. Widać było przewagę gości. Sokołowianki powiększyły swoją przewagę. Na przerwę zawodniczki schodziły przy wyniku 20:31

Po zmianie stron, pierwsze punkty w meczu z linii 6,75 metra dla Sokołowa, zdobyła Karolina Zieniewska. Chwilę później popisała się dobrym wejściem pod kosz, dokładając dwa oczka. MPKK Sokołów prowadził już szesnastoma punktami. W dalszej części gdańszczanki próbowały gonić wynik. Dzięki celnej trójce Agaty Stępień stan przedstawiał się 30:39. Sokołowianki jednak zdominowały końcówkę i ustaliły wynik na 32:45.

Ostatnia odsłona była już tylko potwierdzeniem tego, że to koszykarki MPKK zasłużyły na awans do dalszej części rozgrywek. Pierwsze otworzyły kwartę punktami. I cały czas powiększały różnicę punktową. Przyjezdne na koniec wygrały 44:61.

Najwięcej punktów w meczu rzuciła Kinga Dzierbicka. Rozgrywająca zgromadziła na koncie 16 oczek.

MPKK Sokołów SA Sokołów Podlaski zapewnił sobie awans do II etapu strefy play-off. Następny mecz zawodniczki z Podlasia rozegrają 16 kwietnia ze zwycięzcą dwumeczu Wisła CanPack Kraków vs Isnads Wichoś Jelenia Góra.

AZS Uniwersytet Gdański vs MPKK Sokołów SA Sokołów Podlaski 44:61
(7:14, 13:17, 12:14, 12:16)

MPKK skład: 7. Kamila Płatek 2, 8. Wiktoria Jastrzębska 0, 9. Natalia Pietrzak 0, 10. Karolina Zieniewska 8, 13. Kinga Dzierbicka 16, 14. Jastina Kosalewicz 9, 15. Żaneta Szczęśniak 14, 16. Aleksandra Dec 5, 17. Aleksandra Iwaniuk 7.