MPKK przegrywa w rewanżu

Sport Pon. 24.04.2023 10:18:01
24
kwi 2023

22 kwietnia MPKK Sokołów SA Sokołów Podlaski podejmował na wyjeździe AZS Politechnika Korona Kraków. Mecz był starciem ćwierćfinałowym fazy play-off. Sokołowianki wygrały pierwsze spotkanie u siebie, by przejść dalej potrzebna była wygrana w Małopolsce.

Koszykarki z Sokołowa przyzwoicie weszły w pierwsze minuty meczu. Punkty zdobyła Jastina Kosalewicz, a zaraz potem „trójkę” dołożyła Jastrzębska. Był to jednak koniec dobrej gry przyjezdnych. W zespole Korony świetnie spisywały się trzy zawodniczki - Weronika Mazur, Natalia Ławicka oraz Natalia Popiół. Swoją grą wyprowadziły wynik pierwszej odsłony na 22:13.

Następna kwarta podobnie zaczęła się od trzech oczek rzuconych przez Wiktorię Jastrzębską. MPKK próbował gonić wynik, doprowadzając do stanu 22:19. Koszykarki z Krakowa niestety się przebudziły i bardzo szybko wyszły na dziesięciopunktowe prowadzenie. Późnej nastąpił kolejny zryw gości. Sokołowianki zaczęły wreszcie trafiać do kosza. Na przerwę drużyny schodziły przy wyniku 37:37. Swoją zasługę ma w tym Karolina Zieniewska, zawodniczka z Sokołowa Podlaskiego była zdecydowaną liderką zespołu.

W drugiej połowie drużyna gości bardzo szybko wyszła na prowadzenie w meczu. Była to jednak tylko minuta dobrej gry. W późniejszym okresie trzecia kwarta przebiegła pod dyktando AZS-u. Gospodynie bardzo dobrze kontrowały swoje nieskuteczne rywalki i przed decydującą odsłoną prowadziły 60:51.

Ostatni akt był zdecydowanie najbardziej wyrównany. Sokołów wziął się za odrabianie strat. W początkowych fragmentach siedem oczek zdobyła Kinga Dzierbicka. Dobra gra rozgrywającej zaowocowała wynikiem 60:59. Potem mecz toczył się punkt za punkt. Końcówka należała już do gospodarzy. Korona wygrała mecz 77:70.

MPKK Sokołów SA Sokołów Podlaski przegrał rewanżowe starcie w ćwierćfinale fazy play off 1.Ligi koszykarek. O tym, kto zagra w półfinale zadecyduję trzeci mecz, który odbędzie się w Sokołowie 26 kwietnia.

AZS Politechnika Korona Kraków - MPKK Sokołów SA Sokołów Podlaski 77:70 (22:13, 15:24, 23:14, 17:19).