MPKK Sokołów Podlaski wygrywa pierwszy mecz w play-offach

Sport Pon. 03.04.2023 13:57:25
03
kwi 2023

MPKK Sokołów SA Sokołów Podlaski podejmował u siebie AZS Uniwersytet Gdański. Spotkanie odbyło się 2 kwietnia w hali przy ulicy Skłodowskiej-Curie. Był to pierwszy mecz fazy play-off 1.Ligi Kobiet. Za trzy dni odbędzie się rewanż w Gdańsku.

Sokołowianki fenomenalnie weszły w mecz. Do połowy kwarty nie dały przeciwniczkom rzucić punktu. Prowadziły 15:0. Na parkacie najlepiej prezentowała się Kinga Dzierbicka. Rozgrywająca trafiała celnie do kosza oraz popisała się asystą. W dalszej części MPKK trochę spuścił tonu, jednak wygrał pierwszą część 25:10.
Kolejna odsłona była już wyrównana. Gra toczyła się punkt za punkt. Koszykarkom z gdańska zaczęły wchodzić rzuty za trzy punkty. Oddały cztery celne próby. W drużynie gospodarzy na początku wyróżniała się Viyaleta Kiuliak, natomiast potem ciężar zdobywania punktów wzięły na siebie Aleksandra Iwaniuk oraz wcześniej wspomniana Dzierbicka. Przed startem drugiej połowy widniał wynik 46:31.

Drugą połowę gospodynie zaczęły od wypracowywania coraz większej przewagi. Kiuliak najpierw rzuciła między obręcz z linii 6,75 metra, a potem skutecznie wykorzystała dwa z trzech osobistych. W następnych fragmentach byliśmy świadkami serii oczek zdobytych przez Kingę Dzierbicką oraz dwójki Jastiny Kosalewicz. W końcówce gdańszczanki nie powiększyły swojego dorobku. Ostatnia odsłona rozpoczynała się przy wyniku 65:43.

Ostatni akt był popisem nieskuteczności obydwu zespołów. Łącznie padło w niej tylko jedenaście celnych rzutów. Viyaleta Kiuliak, która w meczu tymczasowo pełniła funkcję trenera pod nieobecność Mariusz Świerka, dała pograć rezerwowym zawodniczkom. Mecz skończył się wynikiem 77:48.

Wygrana stawia zawodniczki MPKK w komfortowym położeniu przed rewanżem w Gdańsku. Zwycięstwo na wyjeździe umożliwi sokołowiankom dalszą walkę o zwycięstwo w rozgrywkach 1.Ligi Kobiet.

MPKK Sokołów SA Sokołów Podlaski - AZS Uniwersytet Gdański 77:48 (25:10, 21:21, 19:12, 12:5)

Skład MPKK Sokołów SA Sokołów Podlaski: 7.Kamila Płatek 6, 8.Wiktoria Jastrzębska 4, 9.Natalia Pietrzak 0, 10.Karolina Zieniewska 0, 12.Viyaleta Kiuliak 19, 13.Kinga Dzierbicka 18, 14.Jastina Kosalewicz 6, 15.Żaneta Szczęśniak 12, 16 Aleksandra Dec 0, 17.Aleksandra Iwaniuk 12