Sokołowianki dominują w pierwszym meczu ćwierćfinałowym

Sport Pon. 17.04.2023 15:59:17
17
kwi 2023

MPKK Sokołów SA Sokołów Podlaski podejmował u siebie AZS Politechnika Korona Kraków. Mecz w ramach ćwierćfinałów fazy play-off 1.Ligi koszykarek odbył się 16 kwietnia o godzinie 17:30. Przed meczem ciężko było wskazać wyraźnego faworyta spotkania.

Początek meczu był wyrównany. Mniej więcej przez pierwsze sześć minut gra toczyła się punkt za punkt. Przy stanie 14:13 celną „dwójką” popisała się Kamila Płatek, od tego momentu sokołowianki rozpoczęły swój marsz po zwycięstwo w spotkaniu. W końcówce przyjezdne nie trafiały między obręcz kosza, a gospodynie dobrze zbierały piłki i kontrowały. Dobrą zmianę dała Karolina Zieniewska, która w ostatnich sekundach rzutem za trzy ustaliła wynik na 27:15.

Druga kwarta różniła się od pierwszej tym, że krakowianki potrafiły dotrzymać kroku tylko przez 60 sekund. MPKK zdominował swojego przeciwnika oraz sukcesywnie powiększał różnicę punktową. Zawodniczki z naszego regionu bardzo dobrze prezentowały się w obronie. Pozwoliły Koronie zdobyć zaledwie siedem punktów. Ciężko jest wyróżnić pojedynczą koszykarkę ponieważ cała drużyna Sokołowa prezentowała się wzorowo.

Po przerwie starcie rozpoczęło się przy stanie 44:22, jednak gospodynie bardzo szybko wyprowadziły mecz na 56:22. Pomogła w tym wcześniej wspomniana Zieniewska. Zawodniczka pochodząca z Sokołowa Podlaskiego oddała skuteczny rzut za dwa punkty, a zaraz potem celnie trafiła z linii 6,75 metra. Mecz był już rozstrzygnięty. Trener Mariusz Świerk wpuszczał na parkiet rezerwowe. W niedzielnym starciu można było oglądać pełny skład MPKK. Pod koniec trzeciej kwarty zabłysnęła jeszcze Żaneta Szcześniak. Środkowa zdobyła siedem oczek, a wynik na 3 sekundy przed syreną końcową na 69:30 ustaliła Karolina Zieniewska.

Ostatnia odsłona była już w zasadzie formalnością. Od punktów dla zespołu gospodarzy rozpoczęła ją Aleksandra Iwaniuk. Była to najbardziej wyrównana kwarta. W zespole z Krakowa wyróżnić można Weronikę Mazur. Rozgrywająca mimo urazu, który odniosła w pierwszej połowie cały czas była na parkiecie i pomagała swoim koleżankom. Po celnej „trójce” Viyalety Kiuliak starcie skończyło się wynikiem 87:44. Koszykarki obydwu zespołów odpuściły sobie ostatnie 30 sekund spotkania.

MPKK Sokołów SA Sokołów Podlaski wygrywa pierwsze ćwierćfinałowe starcie. Sokołowianki są już jedną nogą w półfinałach. 22 kwietnia udadzą się do Krakowa na mecz rewanżowy. Po spotkaniu wypowiedział się trener Mariusz Świerk.

MPKK Sokołów SA Sokołów Podlaski vs AZS Politechnika Korona Kraków 87:44
(27:15, 17:7, 25:8, 18:14)

MPKK skład: 6.Wiktoria Kobylińska 0, 7.Kamila Płatek 5, 8.Wiktoria Jastrzębska 5, 9.Natalia Pietrzak 0, 10.Karolina Zieniewska 14, 12.Viyaleta Kiuliak 10, 13.Kinga Dzierbicka 15, 14.Jastina Kosalewicz 11, 15.Żaneta Szczęśniak 17, 16.Aleksandra Dec 2, 17.Aleksandra Iwaniuk 8