Sokołowianki wygrywają pierwszy półfinał

Sport Wt. 02.05.2023 12:19:28
02
maj 2023

30 kwietnia w hali przy ulicy Skłodowskiej-Curie w Sokołowie Podlaskim rozegrano pierwszy mecz półfinałowy 1.Ligi koszykówki kobiet. MPKK Sokołów SA podejmował u siebie MUKS Poznań. By drużyna mogła wejść do finału rozgrywek, musi wygrać dwa spotkania półfinałowe.

Piłkę z rzutu sędziowskiego zagarnęły zawodniczki z Poznania. Początek meczu był popisem niecelności z obu stron. Pierwszym punkty padały dopiero w drugiej minucie meczu. Zdobyła je Jastina Kosalewicz. Przyjezdne bardzo długo nie potrafiły dopisać oczek z gry. Większość ich dorobku stanowiła zdobycz z rzutów osobistych. Sokołowianki znakomicie spisywały się w obronie oraz trafiały częściej od swoich przeciwniczek. Po pierwszej kwarcie prowadziły 15:6.

W kolejnej odsłonie ponownie na pierwsze celne rzuty trzeba było czekać. Oba zespoły grały twardo. W większej liczbie punkty zaczęły padać dopiero potem. Z dobrej strony pokazała się Weronika Jastrzębska. Zawodniczka MPKK trafiła dwie „trójki”. Sokołowianki sukcesywnie powiększały przewagę i na przerwę schodziły przy stanie 31:17.
Po zmianie stron MUKS wziął się za odrabianie strat. Poznanianki doszły nawet gospodynie na 37:30. Trener Świerk dokonał wtedy kilku zmian. Ostatnie minuty przebiegały już pod dyktando miejscowych. Koszykarki z Sokołowa Podlaskiego powiększyły przewagę do dwunastu oczek, a na kilkanaście sekund przed syreną, z linii 6,75 metra trafiła Kinga Dzierbicka.

Ostatni akt spotkania rozpoczynał się przy stanie 46:31. Był on wyrównany do pewnego momentu. W końcowych fragmentach sokołowianki oddały trzy celne próby za trzy punkty. Mecz skończył się wynikiem 67:46.

MPKK Sokołów SA Sokołów Podlaski wygrywa pierwsze półfinałowe stracie. Zespół z naszego regionu jest już jedną nogą w finale rozgrywek. 6 maja rozegrane zostanie drugie spotkanie w Poznaniu. W przypadku zwycięstwa MPKK awansuje do finału, jeśli sokołowianki przegrają rozegrany zostanie trzeci mecz.

MPKK Sokołów S.A. – MUKS Poznań 67:46 (15:6, 16:11, 15:14, 21:15)

MPKK: Dzierbicka 23, Kosalewicz 14, Jastrzębska 10, Iwaniuk 7, Zieniewska 4, Kiuliak 4, Szczęśniak 3, Płatek 2